پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی

برای مشاهده محصولات به پایین صفحه مراجعه کنید.

تمامی قیمت ها به روز می باشد

برای مکان های که دسترسی به شبکه برق ندارند از سیستم آف گرید استفاده می شود .ولی مکان های که برق و کنتور برق دارند می توانند پنل خورشیدی نصب کنند و برق تولیدی را به شرکت توزیع برق فروخته می‌شود ،سیستم آن گرید نام دارد.

در ذیل هر دو نوع را مجزا توزیع می دهیم


۱) سیستم افگرید (برای مکان های که برق ندارند):


پنل خورشیدی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد  است . پنل خورشیدی می تواند برای تامین برق روشنایی ، دوربین مدار بسته، سیستم های امنیتی ، آنتن ها و بسیاری از کاربرد های صنعتی و غیر صنعتی  استفاده می شود.
ساختار پنل خورشیدی بسیار ساده و دارای طول عمر بسیار بالایی می باشد .
پنل های خورشیدی در دو نوع مونو کریستال و پلی کریستال ساخته و به بازار عرضه می گردند . پنل مونو کریستال از لحاظ ظاهری دارای رنگ مشکی و پنل پلی کریستال سورمه ای رنگ می باشد . تفاوت کاربردی این دو نوع پنل تولید برق پنل مونو حتی در روز های ابری می باشد ( این قابلیت باعث می شود در مناطق شمالی کشور بسیار بهتر جوابگو باشد .). ضمنا پنل های پلی در مناطقی که هوا بسیار گرم است استفاده می شود تا راندمان ان بیشتر شود ( البته این برای پروژه های بسیار بزرگ می باشد که راندمان ان بسیار اهمیت دارد ).

۲) آنگرید برای تولید برق توسط نیروگاه خورشیدی و فروش به شرکت توزیع برق 

یکی از ملاک‌هایی که قبل از احداث نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و همینطور در مقیاس بزرگ که باید در نظر بگیرید، میزان مساحت زمین مورد نظر شماست.

از لحاظ متراژ مساحت مورد نیاز در حد نیروگاههای خانگی از حدود 40 متر مربع شروع میشود و برای نیروگاههای صنعتی در اندازه مگا وات تقریبا برای هر مگا وات برق تولیدی  یک و نیم هکتار زمین مورد نیاز است.

از لحاظ قانونی و تملک زمین در حد نیروگاههای خانگی تنها داشتن امتیاز برق در مکان مورد نظر کفایت است با این شرط که امتیاز برق به نام مالک نیروگاه باشد لذا لازم است قبل هر اقدامی ، انتقال مالکیت امتیاز برق را انجام بدهید .

برای نیروگاههای تجاری تر از حدود 100 کیلو واتی تا مگا واتی مسلما نیاز به زمینی مناسب جهت نصب تجهیزات از لحاظ مقاومت زمین آلودگی محیطی ، نزدیکی به شبکه سراسری برق ، عدم سایه گذاری روی پنلها و شرایط نگهبانی و مراقبت مطرح می باشد .خوشبختانه  دولت تمهیداتی  در جهت افزایش سهم تولید برق پاک در نظر گرفته است که  جهت احداث مزرعه های نیروگاه های خورشیدی میتوان از  زمینهای تحت تملک منابع طبیعی و همچنین فضای های قابل استفاده ادارات دولتی  (به صورت اجازه ای) استفاده نمود که مسلما نیاز به گزفتن مجوز ها و گذراندن مراحل اداری دارد که البته ما در تمام این مراحل کنار شما هستیم و به نمایندگی از شما میتوانیم در این خصوص اقدام نماییم .در خصوص احداث نیروگاه های خانگی روی پشت بام منازل نکات قابل ملاحظه شامل مقاومت سنجی سقف ،محاسبه زاویه مناسب نور دهی و  عدم ایجاد سایه روی پنلها میباشد که در بازدید توسط کارشناسان مورد تایید قرار میگیرد و ایرادات احتمالی رفع میگردد.

ارتفاع نصب پنلها تاثیری در بازدهی آنها نداشته ولی معمولا محافظت از پنلهای نصب شده در ارتفاع راحتتر می باشد .

صفحات خورشیدی دارای فریم الومینیومی بوده و شیشه نشکن ان را پوشانیده است.جنس شیشه به گونه ای است که حد اقل باز تاب (رفلکس) نور خورشید را داشته باشد
یکی از نگرانی های کسانی که می خواهند اقدام به خرید پنل خورشیدی انجام دهند نگرانی از شکستن پنل می باشد .که البته این پنل ها در اثر برخورد تکه های سنگ کوچک و همچنین تگرگ مشکلی برای انها پیش نمی اید.
صفحه خورشیدی باید در فضای باز و معمولا روی پشت بام نصب شود . هیچگونه سایه ای بر روی پنل نباید باشد . همچنین جهت نصب پنل خورشیدی به سمت جنوب می باشد و با زاویه 37 درجه با خط افق می باشد .
روی پنل خورشیدی را نباید با شیشه کاور کرد ، جون این عمر باعث بالارفتن دمای پنل شده و راندمان پنل پایین می آید .
پنل های خورشیدی کاملا ضد اب بوده و در معرض باران و برف می تواننند بدون هیچ گونه محافظتی قرار گیرند .
پنل های 10 تا 150 وات با ولتاژ کاری 12 ولت  و پنل های 150 وات به بالا ولتاژ کاری 24 ولت می باشند. ( ماکزیمم ولتاژ انها 18 ولت است ولی باید به یک باطری 12 ولت متصل گردد ) . بسیاری از همکاران نگران بالا بودن ولتاژ پنل یعنی 18 ولت برای باطری 12 ولت می باشد که این موضوع با استفاده از شارژ کنترلر بین باطری و پنل کاملا مرتفع است و ضمنا ولتاژ منبع اصلی باید چندین ولت بیشتر از باطری باشد تا بتواند باطری را شارژ کند.
در پنل های توان پایین ، برای مثال 10 وات و 20 وات نیازی به شارژ کنترلر نیست و در واقع استفاده از شار|ژ کنترلر اصولی نیست ،چون خورد شارژ کنترلر  ها برق مصرف می کننند و چون برق تولیدی توسط پنل های ده وات بسیار کم است در این صورت تنها برق مورد نیاز شارژ کنترلر را تامین می کنتدد  .باسری مناسب برای این پنل خورشیدی یک باطری 9 آمپری می باشد.

عبارتShort circuit current  که بر روی لیبل پنل خورشیدی نوشته شده به معنی جریان اتصال کوتاه پنل می باشد.یعنی اگر پلاریته خروجی پنل را اتصال کوتاه کنیم،جریان خروجی از پنل ،جریان اتصال کوتاه خواهد بود.

ولتاژی که در آن بیشترین توان خروجی را پنل می توان گرفت Vmp نامیده میشود.کارکرد شارژکنترلرهای mppt دقیقا بردن ولتاژی کاری پنل به ولتاژVmp می باشد.اینگونه بیشترین توان از پنل دریافت خواهد شد.

پنل های خورشیدی تا رنج 150 وات با ولتاژ کاری 12 ولت  و ولتاژ مدار باز 18 ولت(    Open circuit voltage )  می باشند،پنل های بالاتر از 150 وات با ولتاژ کاری 24 ولت و ولتاژ مدار باز 36 می باشند.

نکته در خصوص نوع شارژکنترلر مورد استفاده در سیستم های خورشیدی این است که باتوجه به موارد ذیل استفاده از شارژ کنترلر pwm در سیستم اصولی نبوده و باید از شارژکنترلر mppt استفاده نمود.

با توجه به قیمت بالای باطری در سیستم خورشیدی استفاده از شارژکنترلر pwm باعث کم شدن طول عمر باطری خواهد شد.همچنین با توجه به راندمان بسیار پایین در شارژکنترلر pwm می بایست میزان سلول خورشیدی بیشتری استفاده نمایید.

اطلاعات تماس 09197173226


  جهت پرداخت  انلاین با کلید روی لینک زیر  اقدام نمایید

http://solarispanel.ir/%D9%BE%D9%86%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C


جستجوهای مرتبط:

پنل خورشیدی،سلول خورشیدی،صفحه خورشیدی،نیروگاه خورشیدی،کنتور خورشیدی،ژنراتور خورشیدی،موتور خورشیدی،برق خورشیدی،نصب خورشیدی،اجرای خورشیدی،خرید پنل خورشیدی،خرید خورشیدی،فروش پنل خورشیدی،فروش خورشیدی،فروش اینترنتی خورشیدی،قیمت پنل،قیمت پنل خورشیدی،انواع پنل خورشیدی،آموزش پنل خورشیدی،ساختار پنل خورشیدی

  • مقایسه کالا (0)

شارژکنترلر 20 امپر euronet

 شارژکنترلر 20 امپر pwm euronet یک سال گارانتی توضیح  مختصری در خصوص نحوه کارکرد این شارژ کنترلر ها برای محافظت از باطری ، بالا..

299,950 تومان مالیات 275,000 تومان

پرژکتور خورشیدی 20 وات پک کامل پنل ،باکس باطری

پروژکتور خورشیدی 20 وات همراه پنل و باکس باطری    این محصول طبق سفارش مشتری در توان های بالاتر و پایین تر قابلیت تولید در سولار سپهر را دارد..

3,345,000 تومان مالیات 3,345,000 تومان

پنل خورشیدی 5 وات

پنل خورشیدی 5 واتپنل خورشیدی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد است . پنل خورشیدی می تواند برای تامین برق روشنایی ، دوربین مدار بسته، سیستم های امنیتی ، آن..

254,170 تومان مالیات 233,000 تومان

آموزش پنل خورشیدی

برگذاری دوره آموزشی سیستم خورشیدی با نرم افزار پی وی سیستم.سولار سپهر با ۱۷ سال سابقه در زمین تولید شارژ کنترلر و اینورتر در ایران و مجری نیروگاه های ..

2,100,000 تومان مالیات 2,100,000 تومان

پنل خورشیدی 10 وات

پنل خورشیدی 10 واتپنل خورشیدی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد است . پنل خورشیدی می تواند برای تامین برق روشنایی ، دوربین مدار بسته، سیستم های امنیتی ، آ..

545,200 تومان مالیات 500,000 تومان

پکیج برق خورشیدی 300 وات ساعت

پکیج برق خورشیدی 300 وات ساعت با تجهیزات درجه یکمناسب برای استفاده روشنایی چند لامپ ال ای دی،شارژ مبایل و چراغ قوه،تلویزیون کم مصرف دو ساعت این..

4,565,000 تومان مالیات 4,565,000 تومان

فایل اموزش نصب پنل خورشیدی مقدماتی 1

فایل اموزشی شامل فایل pdf +فایل صوتی نحوه محاسبه سیستم خورشیدی+فایل تصویری نحوه نصب می باشد جهت اطلاع بیشتر و دریافت تخفیف روی لینک ذیل کلیک نمای..

63,420 تومان مالیات 58,000 تومان

پنل خورشیدی 25 وات

 پنل خورشیدی 25 واتپنل خورشیدی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد  است . پنل خورشیدی می تواند برای تامین برق روشنایی ، دوربین مدار بسته، سیستم ها..

763,200 تومان مالیات 700,000 تومان

پکیج برق خورشیدی 1000 وات ساعت

پکیج برق خورشیدی 1000 وات ساعت برای استفاده تعدادی لامپ ال ای دی،دستگاه های صوتی و تصویری  این سیستم برای مناطقی که از شبکه برق دور هستند اس..

9,876,000 تومان مالیات 9,876,000 تومان

اپلیکیشن رایگان محاسبه گر خورشیدی

شما می توانید از طریق لینک پایین اپلیکیشن محاسبه گر سیستم خورشیدی را کاملا رایگان دانلود نمایید.در صورت هرگونه سوال از نحوه کار کردن با اپلیکیشن با کا..

0 تومان مالیات 0 تومان

پنل خورشیدی 20 وات سولاریس

پنل خورشیدی 20 وات سولاریسsolar panel    در دو نوع مونو کریستال سیلسیم و پلی کریستال سیلسیم تولید می شوند.مونو کریستال: دارای راندمان بیشتر...

580,000 تومان مالیات 580,000 تومان

پنل خورشیدی 25 وات yingli

 پنل خورشیدی 25 وات yingli با راندمان بالا نسبت به برند های دیگر مناسب جهت استفاده در سیستم های برق خورشیدی,چراغ خورشیدی و بسیاری از کاربردهای مت..

764,290 تومان مالیات 701,000 تومان

پنل خورشیدی 30 وات سولاریس

پنل خورشیدی 30 وات سولاریسsolar panel    در دو نوع مونو کریستال سیلسیم و پلی کریستال سیلسیم تولید می شوند.مونو کریستال: دارای راندمان بیشتر...

822,000 تومان مالیات 822,000 تومان

پنل خورشیدی 40 وات

 پنل خورشیدی 40 وات yingli با راندمان بالا ،کیفیت و قیمت بیشتر نسبت به برند های دیگر مناسب جهت استفاده در سیستم های برق خورشیدی,چراغ خورشیدی و بس..

1,085,840 تومان مالیات 996,000 تومان

پنل خورشیدی 50 وات

 پنل خورشیدی 50 وات yingli با راندمان بالا ،کیفیت  بیشتر نسبت به برند های دیگر مناسب جهت استفاده در سیستم های برق خورشیدی,چراغ خورشیدی ،مناط..

1,122,000 تومان مالیات 1,122,000 تومان
نمايش 1 تا 15 از 31 (3 صفحه)

تماس با ما

آدرس

تهران - مینی سیتی - انتهای بلوار ارتش - ابتدای جاده لواسان - مجتمع باغ ارغوان - بلوک B12 - طبقه اول - واحد 165

تلفن

02122488615 - 09197173226

ایمیل :

ساعت کاری:

شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 5 عصر

اطلاعات

تولیدکنندگان

کارت های هدیه

بازاریاب ها

کالاهای ویژه

درباره ما

شرایط و قوانین

درباره ما

مشاوره و خرید فوری:

09120327762

آدرس ایمیل سولار سپهر

controlsazan@gmail.com

در تلگرام پاسخگوی شما خواهیم بود

آدرس تلگرام سولار سپهر

@solarsepehr